Obezitologie

V naší obezitologické poradně Vám pomůžeme najít způsob, jak se zbavit přebytečných kil. Navrhneme Vám režimová opatření a jídelníček vedoucí k redukci tukových zásob. V indikovaných případech můžeme doporučit medikamentózní léčbu či odeslat k bariatrickému výkonu = chirurgické (operační) řešení obezity.

1. návštěva – provedeme základní vyšetření = anamnéza (pohovor o nemocech ve Vaší rodině, o Vašich chorobách, léčbě, alergiích apod.), klinické vyšetření (měření TK, výšky, váhy, objemu pasů a boků, zjištění množství tuku). Dle zdravotního stavu doplníme EKG či objednáme k odběru krve (ke zjištění základních metabolikých parametrů, hladiny cholesterolu, funkce štítné žlázy aj.). Dostanete k vyplnění formuláře – 5ti denní jídelníček (5 dnů budete zapisovat vše, co jste snědli a vypili), formulář jídelních zvyklostí.

2.návštěva – přijdete s vyplněnými formuláři, případně budou k dispozici výsledky odběrů. Společně zhodnotíme veškeré nálezy, podrobně probereme Váš jídelníček a dohodneme se na nejvhodnějším postupu. Základ vždy tvoří úprava stravování a pohybového režimu. Budete mít možnost nechat si sestavit individuální týdenní jídelníček (placená služba) či zakoupit si vhodné edukační materiály k tomu, abyste se sami naučili sestavovat správný redukční jídelníček (vypracované odbornou společností STOB = STop OBezitě).

Dle Vašeho zájmu domluvíme pravidelné kontroly v intervalu 2-3 měsíce (pokaždé předem vyplníte 5ti denní formulář, provedeme základní měření) a podle dalšího průběhu může být doporučena medikamentózní léčba obezity, případně Vás odešleme na pracoviště bariatrické chirurgie ke zvážení operačního řešení obezity.

Individuální jídelníček má 18 stran a jeho součástí je vždy výpočet energetického příjmu a jeho rozložení ve dni, vlastní podrobný jídelníček na dobu 7mi dnů, základní pravidla redukčního režimu, jak správně sestavit jídelníček, recepty na saláty a recepty na sladká jídla.

Doporučené odkazy: